HDWM-15-59-S-D-460
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-15-59-S-D-460
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Product Status Active
Base Product Number HDWM-15
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Length - Stack Height 0.460" (11.684mm)
Length - Post (Mating) 0.175" (4.445mm)