HDWM-17-52-G-D-305
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-17-52-G-D-305
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Product Status Active
Base Product Number HDWM-17
Number of Positions 34
Length - Overall Pin 0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height 0.305" (7.747mm)