HDWM-17-60-S-D-450
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-17-60-S-D-450
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HDWM-17
Number of Positions 34
Length - Overall Pin 0.825" (20.955mm)
Length - Stack Height 0.450" (11.430mm)
Length - Post (Mating) 0.255" (6.477mm)