HDWM-19-59-G-S-535-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-19-59-G-S-535-SM
Description:
CONN HDR 19POS 0.05 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HDWM-19
Number of Positions 19
Length - Overall Pin 1.000" (25.400mm)
Length - Stack Height 0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) 0.465" (11.811mm)