HDWM-20-57-G-S-439-SM
Samtec Inc.
Product No:
HDWM-20-57-G-S-439-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Flex Stack, HDWM
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HDWM-20
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 0.819" (20.803mm)
Length - Stack Height 0.439" (11.151mm)
Length - Post (Mating) 0.380" (9.652mm)