HPW-05-04-T-S-300-200-VS
Samtec Inc.
Product No:
HPW-05-04-T-S-300-200-VS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
.200" POWER BOARD STACKER
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Natural
Pitch 0.200" (5.08mm)
Series HPW
Package Tube
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Number of Positions 5
Length - Overall Pin -
Length - Stack Height 0.300" (7.620mm)
Length - Post (Mating) 0.200" (5.080mm)