HPW-05-04-T-S-370-425-VS
Samtec Inc.
Product No:
HPW-05-04-T-S-370-425-VS
Mfr Samtec Inc.
Color Natural
Pitch 0.200" (5.08mm)
Series HPW
Package Tube
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Positions 5
Length - Overall Pin -
Length - Stack Height 0.370" (9.400mm)
Length - Post (Mating) 0.425" (10.800mm)