HPW-05-04-T-S-400-250
Samtec Inc.
Product No:
HPW-05-04-T-S-400-250
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.200" (5.08mm)
Series HPW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Positions 5
Length - Overall Pin 0.740" (18.796mm)
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) 0.250" (6.350mm)