HPW-05-04-T-S-430-275
Samtec Inc.
Product No:
HPW-05-04-T-S-430-275
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.200" (5.08mm)
Series HPW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Positions 5
Length - Overall Pin 0.795" (20.193mm)
Length - Stack Height 0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) 0.275" (6.985mm)