HPW-10-04-T-S-390-230
Samtec Inc.
Product No:
HPW-10-04-T-S-390-230
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.200" (5.08mm)
Series HPW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 0.710" (18.034mm)
Length - Stack Height 0.390" (9.900mm)
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)