HPW-10-04-T-S-603-300
Samtec Inc.
Product No:
HPW-10-04-T-S-603-300
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.200" (5.08mm)
Series HPW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 0.993" (25.222mm)
Length - Stack Height 0.603" (15.316mm)
Length - Post (Mating) 0.300" (7.620mm)