HRSPD127-103M
API Delevan Inc.
Product No:
HRSPD127-103M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 10UH 4.2A 35 MOHM SMD
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series HRSPD127
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.475" L x 0.475" W (12.07mm x 12.07mm)
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Current Rating (Amps) 4.2 A
Height - Seated (Max) 0.355" (9.02mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 5.65A
Inductance Frequency - Test 100 kHz