HW-13-12-G-D-575-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-13-12-G-D-575-SM
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-13-12
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.575" (14.605mm)
Length - Post (Mating) 0.390" (9.906mm)