HW-13-12-L-S-350-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-13-12-L-S-350-SM
Description:
CONN HDR 13POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-13-12
Number of Positions 13
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Length - Post (Mating) 0.615" (15.621mm)