HW-13-12-LM-D-307-110
Samtec Inc.
Product No:
HW-13-12-LM-D-307-110
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.800mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-13-12
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 1.030" (26.162mm)
Length - Stack Height 0.307" (7.798mm)
Length - Post (Mating) 0.613" (15.570mm)