HW-13-12-LM-D-875-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-13-12-LM-D-875-SM
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-13-12
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.875" (22.225mm)
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)