HW-13-20-TM-D-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-13-20-TM-D-250-SM
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-13-20
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.815" (20.700mm)