HW-14-09-F-S-485-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-14-09-F-S-485-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.485" (12.319mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)