HW-14-09-T-S-290-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-14-09-T-S-290-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating) 0.375" (9.525mm)