HW-14-11-F-D-536-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-14-11-F-D-536-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Black, Natural
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 28
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Length - Stack Height 0.536" (13.614mm)
Length - Post (Mating) 0.329" (8.357mm)