HW-14-11-F-D-770-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-14-11-F-D-770-SM
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 28
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Length - Stack Height 0.770" (19.558mm)
Length - Post (Mating) 0.095" (2.413mm)