HW-14-20-G-S-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-14-20-G-S-250-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.815" (20.700mm)