HW-14-20-G-S-875-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-14-20-G-S-875-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.875" (22.225mm)
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)