HW-15-07-G-D-250-090
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-07-G-D-250-090
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-15-07
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)