HW-15-07-T-D-200-100
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-07-T-D-200-100
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Black, Natural
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.100" (2.540mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.130" (3.302mm)