HW-15-08-T-D-200-100
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-08-T-D-200-100
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.100" (2.540mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-15-08
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.530" (13.462mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)