HW-15-09-L-D-304-SM-A
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-09-L-D-304-SM-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-15-09
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.304" (7.722mm)
Length - Post (Mating) 0.361" (9.169mm)