HW-15-09-L-D-315-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-09-L-D-315-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-15-09
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.315" (8.000mm)
Length - Post (Mating) 0.350" (8.890mm)