HW-15-09-L-D-400-111
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-09-L-D-400-111
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.111" (2.819mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) 0.219" (5.563mm)