HW-15-09-L-D-418-SM-A
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-09-L-D-418-SM-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.418" (10.617mm)
Length - Post (Mating) 0.247" (6.274mm)