HW-15-09-L-D-437-SM-A
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-09-L-D-437-SM-A
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.437" (11.100mm)
Length - Post (Mating) 0.228" (5.791mm)