HW-15-10-F-D-418-176
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-10-F-D-418-176
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Parameter Info
Mfr Samtec Inc.
Color Black, Natural
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.176" (4.470mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Active
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.830" (21.082mm)
Length - Stack Height 0.418" (10.617mm)
Length - Post (Mating) 0.236" (5.994mm)