HW-15-10-F-D-440-SM-LC
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-10-F-D-440-SM-LC
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-15-10
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Length - Stack Height 0.440" (11.176mm)
Length - Post (Mating) 0.325" (8.255mm)