HW-15-11-F-D-695-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-11-F-D-695-SM
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Tube
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-15-11
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Length - Stack Height 0.695" (17.653mm)
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)