Home / Circuit Breakers / IEGBX1-1-62-16.0-AX-N3-V
IEGBX1-1-62-16.0-AX-N3-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGBX1-1-62-16.0-AX-N3-V
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 1
Base Product Number IEGBX1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 16A