Home / Circuit Breakers / IEGBX6-1-51-40.0-N3-V
IEGBX6-1-51-40.0-N3-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGBX6-1-51-40.0-N3-V
Number of Poles 1
Base Product Number IEGBX6
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 40A