Home / Circuit Breakers / IEGH66-1-62F-18.0-01-V
IEGH66-1-62F-18.0-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGH66-1-62F-18.0-01-V
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number IEGH66
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 18A