Home / Circuit Breakers / IEGH666-1-61-30.0-01
IEGH666-1-61-30.0-01
Sensata-Airpax
Product No:
IEGH666-1-61-30.0-01
Product Status Active
Approval Agency CSA, UL1077
Number of Poles 3
Base Product Number IEGH666
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 30A