Home / Circuit Breakers / IEGH666-1-63-30.0-01-V
IEGH666-1-63-30.0-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGH666-1-63-30.0-01-V
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 3
Base Product Number IEGH666
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 30A