Home / Circuit Breakers / IEGHF66-1-72-20.0-A-21-V
IEGHF66-1-72-20.0-A-21-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGHF66-1-72-20.0-A-21-V
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number IEGHF66
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 20A