Home / Circuit Breakers / IEGHF666-1-72-40.0-91-V
IEGHF666-1-72-40.0-91-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGHF666-1-72-40.0-91-V
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 3
Base Product Number IEGHF666
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 40A