Home / Circuit Breakers / IEGX6-1-62-30.0-A-02-V
IEGX6-1-62-30.0-A-02-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGX6-1-62-30.0-A-02-V
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 30A