Home / Circuit Breakers / IEGX666-1-52-15.0-03-V
IEGX666-1-52-15.0-03-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGX666-1-52-15.0-03-V
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 15A