Home / Circuit Breakers / IEGZX11-1-62-7.50-G-G3-V
IEGZX11-1-62-7.50-G-G3-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZX11-1-62-7.50-G-G3-V
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number IEGZX11
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 7.5A