Home / Circuit Breakers / IEGZX11-1-62F-10.0-A-42-V
IEGZX11-1-62F-10.0-A-42-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZX11-1-62F-10.0-A-42-V
Description:
CIRCUIT BREAKER
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number IEGZX11
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 10A