Home / Circuit Breakers / IEGZX6-1-63F-15.0-AG-03-V
IEGZX6-1-63F-15.0-AG-03-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZX6-1-63F-15.0-AG-03-V
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 1
Base Product Number IEGZX6
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 15A