Home / Circuit Breakers / IEGZX66-1-64-15.0-C-05
IEGZX66-1-64-15.0-C-05
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZX66-1-64-15.0-C-05
Description:
CIR BRKR 15A 250VAC 65VDC
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Product Status Active
Approval Agency CSA, UL1077
Number of Poles 2
Base Product Number IEGZX66
Voltage Rating - AC 277 V
Current Rating (Amps) 15A