Home / Circuit Breakers / IEGZX666-1-62-20.0-A-22-V
IEGZX666-1-62-20.0-A-22-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZX666-1-62-20.0-A-22-V
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 3
Base Product Number IEGZX666
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 20A