Home / Circuit Breakers / IEGZX666-1-62-30.0-03-C
IEGZX666-1-62-30.0-03-C
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZX666-1-62-30.0-03-C
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL1077
Number of Poles 3
Base Product Number IEGZX666
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 30A