Home / Circuit Breakers / IEGZXF6-1-51-35.0-G-A3-V
IEGZXF6-1-51-35.0-G-A3-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZXF6-1-51-35.0-G-A3-V
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Number of Poles 1
Base Product Number IEGZXF6
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 35A